9 Ocak 2013 Çarşamba

Orange


Today I'd like to show you a simple, everyday outfit. I really like this black poncho, energized by the orange bag and belt. I also decided to put the extremely comfortable and expressive platform shows on. They highlight the dress' colour.

Preparing myself before going out, I was wondering for whom women want to be dressed to kill. Do they do that to express their own character and personality? Or to make themselves noticeable among men? Or maybe their aim is to make another women jealous? What do you think about it?Dziś mam dla Was prostą  stylizację na co dzień. Bardzo lubię to czarne ponczo, ożywione pomarańczową torebką i paskiem. Do tego zdecydowałam się na bardzo wygodne i wyraziste koturny, które podkreślają kolor sukienki.

Szykując się dziś przed wyjściem zastanawiałam się dla kogo się ubierają kobiety. Czy robią to dla siebie aby wyrazić swój charakter i osobowość? Czy aby zwrócić na siebie uwagę mężczyzn? A może celem jest wzbudzenie zazdrości innych kobiet? A Wy jak myślicie, dla kogo się ubieracie?
Peleryna: Exclusive
Sukienka: Stefanel
Buty: Fleq
Torebka: No name 
Zegarek: GUCCI
Okulary: Dolce Gabbana

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder